بیانیه شبکه ملی ایثارگران به مناسبت روز قدس

بسمه تعالی                                                           
بیانیه شبکه ملی ایثارگران به مناسبت روز قدس

روز قدس روز اسلام است.
حضرت امام خمینی«ره»
باید با ابراز همدلی و همبستگی با مردم مظلوم و در عین حال مقتدر فلسطین قدرت و روحیه آنان را افزایش داد.
حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای «مد ظله العالی»

چندین دهه از اشغال رسمی سرزمین فلسطین با توطئه انگلیس خبیث و امریکای جنایتکار  وتوسط صهیونیست ها و محاصره مظلومانه و تدریجی ملت شجاع فلسطین در برابر چشم جهانیان بیش  می گذرد و این زخم عمیق و کهنه همچنان ملت‌های مسلمان و آزادیخواه و حق طلب عالم را رنج می دهد و موضوع فلسطین را همچنان در صدر مسایل و دغدغه های مهم منطقه‌ای، بین المللی و جهان  اسلام قرار داده است.
با ابتکار دقیق و حکیمانه معمار کبیر انقلاب اسلامی حضرت امام خمینی (رحمه‌الله  علیه) در سال ۵۸ و با نام گذاری جمعه آخر ماه مبارک رمضان به عنوان" روز جهانی قدس" نقطه عطف درخشان و تعیین‌کننده‌ای در توجه امت اسلامی و متعاقباً جامعه بشری نسبت به مسئله فلسطین پدید آمد.
 موضوع فلسطین بر خلاف اراده نظام سلطه و صهیونیسم، از محدوده سرزمین‌های اشغالی خارج و فرآیند ظرفیت‌سازی برای "مقاومت فلسطین محور" و رهایی بخش به پرچمداری جمهوری اسلامی و پیشتازی ملت عظیم‌الشأن ایران آغاز و حامیان رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی را با چالشی بزرگ مواجه ساخته و خواب راحت را از چشمان او ربوده است.
حمایت جمهوری اسلامی ایران از آرمان فلسطین و آزادی قدس شریف به مثابه یک هدف راهبردی در طول حیات انقلاب اسلامی به ویژه پس از تاسیس نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و فراهم سازی فرصت‌ها برای توسعه عمق راهبردی کشور، رویاهای رژیم صهیونیستی و حامیان خبیث و پلید آن را باطل و پریشان ساخت و به ویژه شهید عالیقدر قدس سردار حاج قاسم سلیمانی بیش از بیست سال از عمر پر برکت و گرانبهای خود را صرف توانمندسازی جبهه مقاومت و الگو سازی به جوانان رشید و غیرتمند امت اسلامی برای رهایی ملت مظلوم فلسطین و احقاق حقوق حقه آنان کرد.
 روز قدس یادگاری دائمی  از بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران حضرت امام‌خمینی (ره) است، که امروز مقام معظم رهبری (مدظله العالی) خلف صالح او، مردم جهان را با استفاده از ظرفیت عظیم و پایان‌ناپذیر مسلمانان به هم‌صدایی با ملت فلسطین برای دستیابی به حق مشروع‌شان فراخوانده است.
شبکه ملی ایثارگران، ضمن پشتیبانی از مقاومت و انتفاضه مقدس فلسطین و تجلیل از مقام شامخ شهدای عالیقدر راه آزادی قدس به ویژه سپهبد "شهید حاج قاسم سلیمانی عزیز" و تاکید بر تداوم رسالت خطیر آن شهید والامقام و فرمانده سرافراز، بر آن است که مردم فلسطین به  این باور رسید ه اند که آخرین راه و امید برای آزادی فلسطین، همان است که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله امام خامنه ای «مدظله العالی» بر آن صحه گذاردند که: «در داخل فلسطین باید این شعله ی مقدس (انتفاضه) روز به روز برافروخته ‌تر بشود و... پشتیبانی عمومی دنیای اسلام از بیرون و مبارزه واقعی و محسوس ملت فلسطین در داخل، این دو با هم مشکل را حل خواهد کرد و سر دشمن فلسطین را به سنگ خواهد کوبید.
هم چنین شبکه ملی ایثارگران، ضمن شرکت در راهپیمایی با شکوه روز قدس به منظور حمایت از ملت مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم منحوس و اشغالگر صهیونیستی،  از جامعه ایثاگری دعوت به عمل می آورد باحضور پر شور خود  در این همایش جهانی مشت محکمی بر دهان این رژیم خونخوار بزنند.

شبکه ملی ایثارگران
اردیبهشت سال ۱۴۰۱

رتبه فعلی: 5