تعامل بین شبکه ملی ایثارگران و مجلس یازدهم

 نایب رئیس مجلس یازدهم که روز شنبه 11مرداد 99 مهمان شبکه ملی ایثارگران بود گفت:
 بواسطه ایثارگر بودن با مشکلات ایثارگران آشنا و از اینکه در جمع اعضای شبکه ملی ایثارگران هستم خوشحالم.


 دکتر قاضی زاده هاشمی ضمن ابراز خرسندی از اینکه در جمع نمایندگان قانونی ایثارگران است گفت : تمام مواردی که تک تک اعضا در این جلسه به آن اشاره کردند مشکل امروز ایثارگران است و بنده به نوبه خود آماده همکاری در جهت رفع این مشکلات هستم.

 نایب رئیس مجلس ادامه داد: موارد ذکر شده که در نامه شبکه ملی ایثارگران نیز خطاب به اینجانب آمده است به کمیسیون های تخصصی و مرکز پژوهشهای مجلس ارجاع خواهد شد و خواهم خواست که از نماینده اعضای شبکه ملی ایثارگران برای جلسات مرتبط با موضوع ایثارگران دعوت شود.

 دکتر قاضی زاده هاشمی در جلسه ضمن معرفی مشاور ایثارگران خود برای پیگیری موارد ارائه شده از سوی اعضای شبکه ملی ایثارگران افزود: دوستان شبکه ملی ایثارگران مباحث مجلس را پیگیری تا در صورت بحث در خصوص ایثارگران و عدم توجه به موارد خواسته شده به اینجانب اطلاع دهند تا پیگیری لازم صورت پذیرد.   

 در این جلسه اعضای شبکه ملی ایثارگران به مشکلات جامعه ی هدف(خانواده های معظم شهدا و ایثارگران، جانبازان زیر25 درصد، مشکلات رزمندگان بسیجی، ایثارگران ارتش، معیشت بگیران، جانبازان اعصاب و روان، خانواده جانبازان متوفی و فرزندان عزیز شهدا و ایثارگران) اشاره و در خصوص هر مورد توضیحات لازم را ارائه نمودند.
 
 و در ادامه موارد ذیل نیز مطرح شد:
-  تحقق کامل قوانین و مقررات حوزه ایثارگری در زمینه‌های معیشت و رفاه, درمان، اشتغال و کار آفرینی، آموزش و مسکن که متاسفانه این قوانین یا ناقص در حال اجراست و یا کلا اجرا  نمی شود.

 - طرح هایی که از مجلس گذشته همچنان بلاتکلیف باقی مانده است: از جمله: تبدیل وضعیت استخدامی فرزندان ایثارگران، ماموریت آموزشی فرزندان ایثارگران، الحاق جانبازان ۷۰ درصد و خانواده آنها به تعریف خانواده شاهد و...

 گفتنی است در نامه شبکه ملی ایثارگران خطاب به نایب رئیس مجلس شورای اسلامی برای پیگیری موارد ذکر شده درخواست های زیر نیز آماده است:
 
- تعیین کمیته ای مرکب از نمایندگان مجلس و شبکه ملی ایثارگران برای بررسی پیشنهادات در زمینه قوانین به ویژه قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران

- تشکیل جلسه هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با هیات مدیره شبکه ملی ایثارگران در راستای پیگیری قوانین مرتبط به مشکلات ایثارگران

- حضور نمایندگان شبکه ملی ایثارگران و تعیین مشاور امور ایثارگران از شبکه در مجلس برای شرکت در جلسات کمیسیون ها که موضوع ایثارگران  در آنها مورد بحث قرار می گیرد.
 

در پایان این جلسه اعضای شبکه ملی ایثارگران به پیامهای ایثارگران که در کانال شبکه درج می شود نیز اشاره و آدرس کانال به دکتر قاضی زاده هاشمی برای ملاحظه  بخشی از مشکلات که در این پیام ها گویاست ارائه شد.

یازدهم مرداد99

رتبه فعلی: 1.5