جانبازان واجد شرایط درخواست بازنشستگی خود را ثبت کنند

 اطلاعیه بنیاد شهید و امور ایثارگران:


▫️با عنایت به تصویب آیین‌نامه اجرایی مواد (۳۸)، (۳۹)، (۴۰)، (۵۳) و (۵۵) قانون جامع خدمات رسانی به ایثارگران و با پیگیری‌های به عمل آمده در خصوص بازنشستگی جانبازان و آزادگان، سازمان برنامه و بودجه تخصیص بخشی از اعتبار مصوب برای سال ۱۴۰۱ را در وجه بنیاد صادر کرده است
▫️ لذا با بررسی به عمل آمده هنوز هیچ یک از جانبازان و آزادگان معزز شرایط دریافت ۳۰ سال حقوق حالت اشتغال از بنیاد را نداشته و در این راستا جانبازان و آزادگان معززی که در مرحله اول امکان ثبت درخواست برایشان فراهم گردیده با شرایط و ضوابط ذیل انتخاب شده‌اند:
1- جانباز و یا آزاده در قید حیات باشد.
2- شاغل نباشد. (با توجه به نتایج استعلامات اخذ شده از صندوق‌های بازنشستگی)
3- دارای رأی از کار افتادگی کلی در سامانه سجايا (آخرین رأی صادره مثبت باشد)
4- درصد جانبازی ۲۵ درصد و بالاتر باشد.
5- تا تاریخ 1401/6/31 دارای ۶۰ سال سن تمام و بالاتر باشد (برای جانبازان ماده ۳۸)
 6- برای جانبازان تبصره یک ۶۵ سال سن و حداقل ۲۵ سال سابقه پرداخت حقوق حالت اشتغال داشته باشد.
 ▫️لازم به ذکر است که برای ثبت درخواست منسوبین جانبازان و آزادگان متوفی واجد شرایط سامانه در دست طراحی و استقرار است که به محض حصول نتیجه اطلاع‌رسانی خواهد شد.
▫️همچنین شرایط فوق مربوط به این مرحله از پرداخت ها بوده و در مراحل بعدی شرایط لازم اعلام خواهد شد.
▫️نظر به تماس‌ها و درخواست‌های جانبازان و آزادگان در خصوص محاسبه سنوات اسارت و سنوات حضور در جبهه به عنوان سنوات مؤثر و ... از مبادی ذیربط استعلام گردید که در مراحل بعدی اطلاع‌رسانی خواهد شد
▫️ لذا در این مرحله صرفاً افرادی که ضوابط بالا را داشته مجاز به ثبت درخواست می‌باشند و سایر عزیزانی که مشمول و متقاضی دریافت حقوق و مزایای بازنشستگی هستند در صورت کسب شرایط در مراحل بعدی می‌توانند برای ثبت درخواست اقدام نمایند که به اطلاع این عزیزان خواهد رسید.
▫️همچنین به اطلاع می‌رساند سامانه درخواست بازنشستگی از تاریخ 1401/6/29 آماده ثبت درخواست بازنشستگی جانبازان معزز بوده و این عزیزان به‌صورت برخط از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی ایثار و یا سامانه «ایثار من» و انتخاب گزینه «درخواست بازنشستگی» می‌توانند درخواست خود را ثبت نمایند.
لازم به توضیح است این اقدام صرفاً به منزله ثبت درخواست ایثارگر به عنوان اولین مرحله فرایند پرداخت بوده و پس از بررسی و اقدامات لازم متعاقب آن وجه پاداش واریز می‌شود.
▫️با توجه به تبصره (۴) ماده (۱) آیین‌نامه مذکور در زمان ثبت‌نام متقاضیان عزیز اقرار می‌نمایند که دارای سابقه اشتغال، بازنشستگی، انفصال از خدمت و بازخریدی خدمت نبوده و قبلاً پاداش پایان خدمت از هیچ دستگاهی دریافت نکرده و یا نخواهند کرد و در صورت اثبات خلاف آن بنیاد می‌تواند مبالغ پرداخت شده من غير حق را از حقوق درخواست کننده مطالبه نماید.
۲۹ شهريور ۱۴۰۱

رتبه فعلی: 4